kwi 30 2015

Lojalność względem pracodawcy - czy odchodzi...


Komentarze: 0

W czasach, gdy większość osób pracuje w korporacjach i wszyscy na dobrą sprawę myślą tylko i wyłącznie o karierze, coraz trudniej jest znaleźć pracowników, którzy rzeczywiście byliby lojalni wobec swojego pracodawcy.

Takie osoby nie patrzą więc na to, że ktoś chciał do nich wyciągnąć rękę i zaoferował dobrą pracę, tylko przez cały czas myślą o swoim interesie. Zazwyczaj traci na tym pracodawca, szczególnie jeżeli nielojalny pracownik naraził go na straty lub po prostu zawiódł zaufanie i pokładane w nim nadzieje.

Z czego wynika brak lojalności?

Przyczyny, dla których pracownik nie jest lojalny wobec swojego pracodawcy mogą być bardzo zróżnicowane. Czasami będzie to lepsza oferta w konkurencyjnej filmie, gdzie pracownik bez trudu zarobi większe pieniądze i po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw stwierdzi, że nie opłaca mu się kontynuować kariery w dotychczasowej firmie. Nie zawsze jednak chodzi o pieniądze, bo zdarzają się również przypadki nielojalności pracowników związane z osobistymi urazami. Wtedy lojalność wobec pracodawcy nie ma prawa bytu, a pracownikowi zależy tylko na tym, żeby zaszkodzić szefowi lub prowadzonej przez niego firmie. Na szczęście są to skrajne przypadki, ale pracodawca powinien mieć się na baczności i zawsze sprawdzać swoich pracowników.

Nielojalność, która szkodzi firmie

Może się również okazać, że lojalność względem pracodawcy została porzucona na rzecz przekazania konkurencji poufnych materiałów firmy i taka sytuacja wydaje się dla dotychczasowego pracodawcy najgorsza. W tego typu sprawach bardzo często niezbędna jest interwencja sądu, a to wiąże się z dodatkowymi stratami czasu oraz finansowymi. Jeżeli jednak pracodawca podejrzewa, że jego pracownik jest nielojalny, powinien dołożyć wszelkich starań, aby to zweryfikować i w razie potrzeby zwolnić taką osobę, żeby nie zaszkodziła całej firmie.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz